Gaujienas kalendārs 2024

Gaujienieši lepojas ar savu kalendāru

Jau 14 gadus Gaujienā par tradīciju kļuvusi Gaujienas kalendāra izdošana. Pirmais kalendārs tapa Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas 20.gadu jubilejai par godu – 2009.gadā. Mainījies dizains, koncepcija, bet pieprasījums pēc šī kalendāra un vēlme to iegādāties katru gadu saglabājas. Pēdējos gados kalendārs tiek veidots tā, lai gada beigās īpašumā paliktu fotoalbums.

Gaujienas kalendārs daudziem gaujieniešiem mājās ir goda vietā. Īpaši svarīgi tas ir tiem radiem un draugiem tālumā, kam gaujienieši šo kalendāru aizsūta kā dāvanu. Pāršķirot katru mēnesi jaunu atvērumu, bijušajiem gaujieniešiem, jauniešiem, kas varbūt atraduši darbu citur, mēs atgādinām par vietu, kur viņus gaida atgriezties. Kalendārs ir arī vizītkarte un lepnums, kas gadu no gada iedvesmo gaujieniešus fotografēt un noķert tos īpašos mirkļus, kurus būtu vērts atspoguļot kalendārā. Makets ik gadu top sadarbībā ar grafisko dizaineri un fotogrāfu Ainaru Gaidi. Kalendārā atspoguļoti gan dabasskati, gan zīmīgākās vietas, notikumi, putni un dzīvnieki, kā arī neparasti rakursi dažādos gadalaikos.

Šī gada kalendārs ir unikāls arī ar tajā iekļauto fragmentu no Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolnieces Agnetes Esmeraldas Lauces radošā darba, ar kuru viņa uzvarēja Valsts prezidenta kancelejas rīkotajā konkursā, kurā bērni un jaunieši bija aicināti iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un teikt 18. novembra svētku uzrunu tautai.

Smiltenes novada pašvaldības projektu konkursā šī biedrības Vītolēni iniciatīva tika atbalstīta ar 50% līdzfinansējumu. Priecājamies par pašvaldības atbalstu, kas dod mums iespēju popularizēt Gaujienu un daļu no kalendāriem uzdāvināt tiem cilvēkiem, kas veido pagasta dzīvi daudz krāsaināku. Kalendāru dāvanā saņēma aktīvākie Gaujienas iedzīvotāji – fotogrāfiju autori, jaunieši, sportisti, seniori, amatierkolektīvu vadītāji, biedrības sadarbības partneri un brīvprātīgie darbinieki, kas aktīvi iesaistās kopienas kultūras dzīves veidošanā.

Šogad aicinām gaujieniešus fotografēt vēl radošāk, lai nākošais, jau piecpadsmitais Gaujienas kalendārs būtu vēl skaistāks.  Projekta vadītāja Ineta Riepniece