2021

2021.gada Gaujienas Vītolsvētki notika 24.jūlijā, turpinot Jāzepa Vītola iedibināto tradīciju atzīmēt dzimšanas dienu vasaras vidū Gaujienas “Anniņās”!!!
Svētki izskanēja izcili skaisti kopā ar Rīgas kamerkori Ave Sol un Vītolēnu simfonisko orķestri ar kori un arī Apes novada skolēnu koriem.
plkst. 13.00 notika Vizuālās mākslas konkursa laureātu apbalvošana un izstādes atklāšana “Pļava” – stilizētas ziedu kompozīcijas, klausoties Jāzepa Vītola simfonisko poēmu “Līgo”
plkst. 18.00 – Gaujienas VĪTOLSVĒTKU KONCERTĀ skolēnu kori kopā ar Vītolēniem izdziedāja nenotikušo Dziesmusvētku dziesmas, bet Rīgas kamerkoris Ave Sol priecēja ar izcilu sniegumu. Vītolēnu simfoniskā orķestra sniegumā dzirdējām Andra Riekstiņa “Divertismenta II” pirmatskaņojumu, bet noslēgumā visi apvienojās kopkorī:  Jāzepa Vītola “Gaismas pils”   : Gaismas pils
plkst. 21.00 – NAKTS KONCERTS “Dabas gars” Piedalījās Vītolēnu pedagogu un audzēkņu dažādu sastāvu ansambļi un solisti.  Klausoties šo koncertu, skatītājiem pirmo reizi bija iespāja ērti izvietoties uz jaunajām terasēm, ko līdzfinansēja Eiropas Savienība projekta “Dabas gars” ietvaros.