Foto 2019

Ieskats 2019.gada svētkos: 
   

default

2019.gada vasarā no 19. līdz 27.jūlijam Gaujienu pieskandināja Vītolēni – radošā vasaras mūzikas nometne. 150 dalībnieki vecumā no 10-18 gadiem no Latvijas, Francijas, Norvēģijas un Somijas izbaudīja saspringta darba un dzirkstoša prieka pilnu nedēļu, muzicēja un dziedāja kopā ar profesionāliem mūziķiem, pedagogiem un brīvprātīgajiem darbiniekiem, lai Jāzepa Vītola 156.dzimšanas dienu atzīmētu ar skaistiem koncertiem.

Nometne Vītolēni notiek kopš 2003.gada, lai turpinātu dižā skaņraža Jāzepa Vītola galveno mērķi – veidot muzikāli izglītotu tautu. Jaunieši attīsta profesionālo meistarību un noslēguma koncertā kopā ar Latvijas amatierkoriem atklāj īpašo Dziesmusvētku sajūtu. Tikai šeit – Gaujienā, Jāzepa Vītola „Gaismas pils” kopkora izpildījumā skan KATRU GADU!!!

Šogad mēģinājumos iestudējām komponista Andra Riekstiņa jaundarbu – minioperu „Vecīša cimdiņš”. Svinējām Jāzepa Vītola 156.dzimšanas dienu, bijām komponista muzejā „Anniņas”, brīvajā laikā sportojām, spēlējām spēles, izdzīvojām militārus uzdevumus, pārgājienu uz Zvārtavas pili, darbojāmies mākslas darbnīcās un vienkārši kopā izbaudījām Gaujienas skaisto dabu un nometnes lielisko atmosfēru.

Vītolēnu klātbūtne Gaujienai piešķir ko īpašu. Mūzikas skaņas, pa celiņiem plūstošie bērnu bariņi mēģinājumu starplaikos, prieks, jaunas tikšanās, intensīvi mēģinājumi, sajūsma koncertos un asaras nometnes noslēgumā par to, ka jāšķiras no draugiem…

Gaujienas  noskaņas, ko rada “Anniņu” apkārtne, bērnu un pieaugušo kopīgie koncerti, ļauj pārliecināties par mūzikas vienojošo spēku. Skatītāju un dalībnieku pozitīvās atsauksmes par iepriekšējo gadu svētkiem pārliecina, ka tradīcijas  turpināsies.

Nometni organizē biedrība Vītolēni sadarbībā ar Gaujienas pagasta pārvaldi un kultūras iestādēm, atbalsta Vidzemes plānošanas reģions, Apes novada dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, SIA Vidzemes papīrs, SIA Very Berry,  Latvijas Galda Hokeja Federācija, Situation Balticum no Zviedrijas u.c.

Mīļi gaidīti katru vasaru uz bezmaksas koncertiem „Jāzepa Vītola paradīzē – Gaujienā!”

Nometnes vadītāja Ilze Dāve, Gaujienas mūzikas un mākslas skolas direktore,

Ineta Riepniece, Jāzepa Vītola muzeja „Anniņas” vadītāja.

 Biedrība Vītolēni, reģ. nr. 40008256767  SEB banka, konta nr. LV14UNLA0050024497173

Vītolēnu kora un simfoniskā orķestra RUDENS KONCERTS notika Smiltenes kultūras centrā 8.septembrī pulksten16.00. Paldies visiem, kas atbrauca un piedalījās!!! Fotomirkļi no koncerta šeit: