SIF 2021

“Šeit un tagad” ir biedrības Vītolēni projekts programmā “Ģimenei draudzīgas vides veidošana”, kuru atbalsta SIF (Sabiedrības integrācijas fonds) un kura ietvaros Gaujienā no 2.-6. augustam tika orgnizēta dienas nometne Apes novadā dzīvojošajiem 6-16 gadus veciem bērniem un pasākums Ģimeņu diena 4.septembrī.
Sestdienas saules un lietus ietverta, izskanējusi pirmā Ģimeņu diena “Šeit un tagad” Gaujienā.
Kopīgi dziedājām, spēlējām spēles, pārvarējām šķēršļus, veidojām spīguļojošus tetovējumus , apmeklējām “Anniņu” muzeju , izstaigājām Mūzikas taku, orientējāmies un izbraucām ar motocikliem, kā arī sasildījāmies ar siltiem dzērieniem lapenē un iemūžinājām sevi balonu rāmī uz Foto salas.  Bērni nozuda Piepūšamo atrakciju pilīs, turpretī vecāki aizrautīgi piedalījās sarunu šovā. Vairākkārt izskanēja vēlējums tikties nākamgad tieši šeit un ap šo pašu laiku. Seko informācijai www.vitoleni.lv,  #vitoleni&vitolsvetki , #vietaģimenei , #gaujiena .
 
 
 
 

Reģistrācijas anketa,

120 anketas

 
“Šeit un tagad” ir biedrības Vītolēni projekts programmā “Ģimenei draudzīgas vides veidošana”, kuru atbalsta SIF (Sabiedrības integrācijas fonds) un kura ietvaros Gaujienā no 2.-6. augustam tika orgnizēta dienas nometne Apes novadā dzīvojošajiem 6-16 gadus veciem bērniem.
Mazs atskats uz to, ko mēs kopīgi darījām nometnē “Šeit un tagad”.
 Šīs nedēļas laikā bērni aktīvi darbojās radošajās darbnīcās. Skolotājas Kristīnes vadībā daļa bērnu lēja betonu un izgatavoja krāsainus soliņus. Vecākie bērni savukārt taisīja galdiņus un krāsoja tos. Bērni no plastilīna un mīklas veidoja dažādas figūras, un no betona veidoja trauciņus, piemēram, vāzes. Šī bija viena no iemīļotākajām bērnu nodarbībām, jo neviens agrāk nebija savām rokām jaucis cementu ar ūdeni.
Mākslas nodarbībās pie skolotājas Daces bērni zīmēja ar krītiņiem uz asfalta, trenēja pirkstiņus, tinot krāsainus diedziņus ap zariem un veidojot kompozīcijas. Bērni apzīmēja dažāda izmēra koka paliktnīšus, kurus pēc tam nolakoja. Citā dienā taisīja karodziņus, ar kuriem dekorēja nometnes noslēguma pasākuma vietu, veidoja lielas papīra puķes, kuras bērni nometnes noslēgumā dāvināja vecākiem. Ar zīmēšanu un dažādu attēlu krāsošanu bērni aizrāvās arī atpūtas brīžos. Skolotājas Gunas un Lindas vadībā bērni ātri saprata, kur doties, ko vislabāk darīt un kā pavadīt brīvos brīžus nometnē, kuru bija maz.
Mūzikas nodarbībā ar skolotāju Artūru bērni ne tikai klausījās un atdarināja dažādas skaņas, bet arī paši savām rokām veidoja mūzikas instrumentus, ar kuru palīdzību prasmīgi uzstājās pēcpusdienas pasēdēšanas laikā.
Nometnes laikā bērni iepazinās ne tikai viens ar otru, bet arī Gaujienu. Viņi, skolotājas Sanitas vadībā, izstaigāja Mūzikas taku, izmēģinot dažādus instrumentus un pēc tam pildot uzdevumus. Devās ekskursijā pa Gaujienu, apmeklēja bijušās Gaujienas vidusskolas muzeju un Jāzepa Vītola memoriālo muzeju, devās Sporta gājienā, iepazīstoties ar informācijas stendiem dabas takā, kā arī piedalījās fotoorientēšanās pasākumā, meklējot Gaujienā attēlos norādītos objektus.
Uz sporta nodarbībām lielākā daļa bērnu devās skriešus – viņi bija sajūsmā gan par iesildīšanās vingrinājumiem, gan skriešanu, gan tautas bumbas spēlēšanu un visu citu, ko sporta skolotājs Raivis ierosināja darīt. Arī pārgājienā uz Zvārtavas ezeru bija dzirdamas gaviles, jo pēc gājiena gandrīz visi metās ezerā atveldzēties un noskalot ceļa putekļus.
Nometnes noslēguma pasākumā bērni un skolotāji prezentēja nedēļas laikā paveikto – gan izlietos krēslus un galdus, kas arī turpmāk atradīsies skolas teritorijā, gan mākslas darbnīcās izgatavotās papīra puķes un bērnu zīmētos un ielaminētos virtenē ievērtos karodziņus. Par nometni “Šeit un tagad” pateicīgi bija gan bērni, gan vecāki un visi novēlēja, lai nākamajā gadā tiktu organizēta jauna nometne.

Vecāki kopā ar bērniem aizpildīja izvērtēšanas anketas un to rezultāti tika apkopoti:

Noslēguma anketas izpildīja visi 30 bērni, pēdējais jautājums paredzēts vecākiem. Mazākajiem bērniem anketas palīdzēja aizpildīt vecāki.

Jautājums-  3 lietas, kuras Tev patika nometnē visvairāk, atbildēja:

– sports; mūzikas instrumenti; taisīt krēslus; draugi; pārgājiens uz Zvārtavas ezeru; zīmēšana; skolotāji.

Sāpīgākais moments nometnē vairumam bija –  tāda nav, bet dažiem – no sporta sāpēja kājas; nokritu; ka mani kaitināja; brīdis, kad beidzas nometne.

Nometnes interesantākais piedzīvojums visvairāk bija: pārgājiens uz Zvārtavas ezeru; koncerts; mūzikas instrumentu gatavošana; Mūzikas taka, Fotoorientēšanās.

Vai patika pārējie bērni nometnē un vai bija kāds bērns, ar kuru nevarēja saprasties – visi atbildēja, ka citi bērni bijuši draudzīgi un nav tāda bērna, kurš nepatiktu.

Kuras nodarbības tev patika –  vides dizains; māksla; sports; peldēties; karodziņu taisīšana; mūzika.

Ko jaunu tu iemācījies nometnē?

Labi zīmēt; daudz jauna uzzināju muzejos; gatavot dažādas lietas; taisīt betonu; gatavot instrumentus; špagatu; saprasties ar citiem bērniem; pavadīt laiku daudz jautrāk.

Uz jautājumu Vai tev garšoja nometnes ēdiens, visi atbildēja Jā.

Uz jautājumu Vai tu citu gadu gribētu piedalīties tādā pašā vai līdzīgā nometnē, visi atbildēja Jā, ļoti; obligāti; protams; žēl, ka šī nometne beidzās tik ātri.

Vecāku novērtējumi, novēlējumi, pārdomas, ieteikumi:

Paldies par šo iespēju, bērnam ļoti patika, varēja tika daudz jauna  un interesanta uzzināt un piedzīvot, saturīgi pavadīt laiku.

Lai tādu nometni izdotos organizēt katru gadu, biežāk un ilgāk!

Mans bērns noteikti vēlētos vēl vienu nedēļu. Tas nozīmē, ka šī nometne ir lieliska.

Lai nepietrūkst idejas un spēka.

Esiet tik pat aktīvi un radoši.

Bērni mājas nāca priecīgi un ar aizrautību stāstīja piedzīvoto.

Superīga nometne, kur bērni varēja izdzīvoties no sirds.

Bērns kļuva mierīgāks un nosvērtāks.

Arī darbiniekiem bija jāizvērtē nometne. Gandarījuma sajūta par labi padarītu darbu, prieks par bērnu prieku. Labvēlīga un koleģiāla gaisotne darbinieku vidū, vienam otru  atbalstot un pārvarot problēmas tā, lai to nejūt bērni. Veiksmīgs komandas darbs, gūta jauna pieredze, veikti dažādi secinājumi par to, ko varētu darīt nākotnē, citās nometnēs.