SIF 2022 nometne MŪSMĀJAS

Diasporas bērnu nometne “Mūsmājas” sākās 27.jūnijā, Gaujienā ieradās 28 bērni no Latvijas, Skotijas, Īrijas, Somijas, Norvēģijas, Ukrainas, Igaunijas, Krievijas un pat Austrālijas! Jau pirmā diena bija notikumiem bagāta. Bērniem bija gan jāiepazīstas, gan jāatrod atspirdzinošais Lauvasmutes ūdens. Tāpat devāmies peldēties un pēc kārumiem uz vietējo veikalu. Ļoti lielu dienas daļu aizņēma kaujas ar odiem. Vēl bērni devās ekskursijā pa Gaujienas nozīmīgākajām vietām, spēlēja sporta spēles un veica citus uzdevumus.

Dienas “Mūsmājās” bija garas un piepildītas – otrajā nometnes dienā bērni vingrinājās radošajā rakstīšanā, trenēja koordināciju un ritma figūras, brauca pāri Anniņu dīķim, paplašināja latviešu valodas zināšanas un zīmēja cits citam par prieku. Protams, neiztikām bez peldes un dažādām brīvā laika aktivitātēm.

Ikvienam bija iespēja pielikt savu roku pie maizes cepšanas. Un pēc tam bērni varēja gan nogaršot pašu gatavotu svaigi ceptu baltmaizi, gan nobaudīt uz ugunskura gatavotu zupu.

Šajā karstajā laikā peldes ir neatņemama izdzīvošanas sastāvdaļa. Tālab atpakaļceļā devāmies cauri Alūksnei, lai paviesotos kultūrvēsturiski svarīgā vietā – Alūksnes ezerā!

Trešās dienas uzdevums slepeno draudziņu iepriecināšanai – papildināt vārdu ar vēstules saņēmējam piemītošām labajām īpašībām. Darbi tiešām pārsteidza ar rūpību, ar kādu tie tika gatavoti.

Ceturtās dienas rīts iesākās ar sazvērestību – bērni izlikās nedzirdam rīta modināšanu un krietnu brīdi nekāpa ārā no gultām, tādējādi izvairoties no rīta rosmes. Lai arī skolotājam Oskaram uz mirkli bija iestājies izmisums, melodiona un vijoles radītais haoss pie bērnu ausīm tomēr dabūja bērnus ārā no gultām.

Mākslas nodarbībās bērni mācījās uzrakstīt savu vārdu dažādos fontos – tas prasa gan vērību, gan pacietību, kad slaidu rokas vēzienu.

Bet pēcpusdienā devāmies ekspedīcijā gar Gaujas krastiem un uz Zvārtavas ezeru. 

Pēc grūtā ceļa bērni veldzējās skaistajā Zvārtavas ezerā, mielojās ar svaigi ceptu rabarbermaizi un spēlēja volejbolu.

Kopā pavadītas piecas piepildītas dienas, iepazīstot Gaujienu, Latviju un latviešu kultūru, dodoties tālākās ekspedīcijās, spēlējot spēles, dziedot, sportojot un nostiprinot latviešu valodas zināšanas.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.” Par publikācijas saturu atbild biedrība Vītolēni. #Nometnes2022

Nometnes vadītāja Ilze Dāve, epasts ilze.dave@gmail.com, tālrunis 371 26492989

Nometni organizē biedrība Vītolēni ar SIF programmas “Atbalsts diasporas un Latvijas bērnu kopējām nometnēm” atbalstu.