Vītolēni 2017

Draugi … vienkāršs vārds, vai ne? tas izskan katru dienu … kas ir tavi draugi? draugi ir tie cilvēki ar kuriem kopā es varu smieties un runāties … tie ir cilvēki, kas aizskar tavu sirdi un padara tevi laimīgu … tie ir cilvēki ar kuriem tu vari dalīties savos noslēpumos … viņi tev neliek mainīties … viņi tevi pieņem tieši tādu kāds tu esi … jums ir daudz kas kopīgs … atmiņas, asaras, smiekli, smaidi … jūs turaties kopā,… draudzība ir dīvainākā un labākā lieta pasaulē … mani draugi ir mana sirds, dvēsele, prieki, smiekli, asaras, mīlestība, mana dzīve …Vītolēnu dzīve

2017. gadā Vītolēni notika jau 15.reizi- kopš 2003.gada, lai turpinātu izcilā komponista, profesora Jāzepa Vītola dzīves misiju – veidot muzikāli izglītotu tautu. Daļa darbinieku un pedagogu Gaujienā ieradās jau ceturtdienas vakarā, kad nometnes vadītāja Ilze Dāve novadīja pirmo tikšanos un izstāstīja svarīgākās lietas. Pēc tam visi draudzīgā pulciņā devās uz Anniņu estrādi, lai apskatītu tur notiekošos remontdarbus, nodziedātu Vītolēnu himnu, papriecātos par jauno Vītolēnu karogu un kopīgi nobildētos! 

Piektdiena, 21.jūlijs. Sākas Vītolēni! 140 dalībnieki no visām Latvijas malām un ne tikai – no Francijas, Somijas, Krievijas. 15 pedagogi un 19 brīvprātīgie darbinieki Gaujienā draudzīgi un zaļi dzīvo veselas 9 dienas. Vītolēnos notiek tik aktīva darbība un viss tik ātri iet uz priekšu, ka bērniem nepietiek laika piezvanīt vecākiem, savukārt darbiniekiem nav laika veikt ierakstus FB. Pēc piereģistrēšanās notika pirmā tikšanās. Pēc tam dalībnieki devās uz Anniņu estrādi, kur uzvilka Vītolēnu karogu, tā oficiāli atklājot nometni! Un protams – himna, kuru uzrakstīja Baiba un Artūrs Kuzmini. 
Vītolēnu diena sākas ar mēģinājumiem – vispirms ar orķestra kopējo mēģinājumu, un vakarā ar grupu darbiem. Artūrs katru rītu vada rīta rosmi, lai visi pamostos dienai un izkustētos! Sestdien un svētdien bērniem bija tikai pa vienam mēģinājumam, šogad Gaujienas Mācītājmāja svin 255 gadu jubileju, un tam par godu svētdien, 23.jūlijā Vītolēnu pedagogi uz Mācītājmājas jaunā lievenīša sniedza skaistu koncertu.

Pirmdien jau sākās lielais darbs – viens mēģinājums no rīta un otrs mēģinājums pēcpusdienā. Bērni ir vienkārši lieliski – lai gan darba ir daudz un jāmācās pilnīgi jauni skaņdarbi, viņi nesūdzas un spēlē/dzied ar lielu entuziasmu, ir ļoti atbildīgi, jo piektdien ir nometnes 15 gadu jubilejas koncerts! Arī disciplīnā šogad vērojams liels progress! 

Bērni ar lielu nepacietību gaidīja pirmdienas vakaru, jo tad bija paredzēta nakts trasīte. Daži uzdevumi atkārtojās no pagājušajā gada, daži savukārt bija pilnīgi jauni. Bērnus sadalīja 10 grupās, katru grupu vadīja viens pedagogs.Katra grupa sev izdomāja nosaukumus. Uzdevumi punktos bija visdažādākie – citā punktā bērniem bija jāsaliek puzle, citā viņus gaidījas saliedētības uzdevums. Bija gan fiziski, gan atjautīgi, gan prāta uzdevumi, un tā bija lieliska iespēja ne tikai pedagogiem labāk iepazīt bērnus, bet arī bērniem labāk sapazīties savā starpā. Viens no obligātajiem Vītolēnu pasākumiem nometnes laikā ir Jāzepa Vītola memoriālā muzeja”Anniņas” apmeklējums, kur viņus sagaidīja Jāzeps Vītols (Jānis Krišjānis). Bērnu uzdevums bija noklausīties stāstījumu par Jāzepu Vītolu un sameklēt atbildes uz jautājumiem par komponista dzīvi un daiļradi. Pēc uzdevuma izpildīšanas bērni laivojās Anniņu dīķī – dažiem tā bija pimā pieredze, daži savukārt to ar lielu prieku un entuazismu dara jau vairākus gadus. 

22.jūlijā nometnes dalībniekiem Zvārtavas pilī notika Radošās atpūtas pēcpusdiena “Vītolēni Zvārtavas pilī”  Mūsdienās Zvārtavas muižas komplekss ir Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) Starptautiskais mākslas un izglītības centrs un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja (LMS muzejs) radošā filiāle, kur radošas atpūtas pēcpusdienā topošie mūziķi iepazina Zvārtavas pili (celta 1881.gadā), tās vēsturi, 20.gs.50.- 90.gadu mākslas darbus no LMS muzeja kolekcijas un piedalījās interesantās radošās darbnīcās. Mākslas dažādās izpausmes palīdzēja izzināt palīdzēs LMS prezidents, tēlnieks Igors Dobičins, mākslas zinātniece Baiba Guste un jaunā keramiķe Latvijas Mākslas akadēmijas studente Marta Prēdele. Radošās darbnīcas: „Jauns trauku dizains”, „Radi mākslu un tetovē”, „Koks pie koka – uguns skulptūras radīšana”, „10 jautājumi konkurentam” domātas un izveidotas, lai rosinātu izprast vizuālās mākslas un mūzikas jomu saskarsmes iespējas, radošās domas citādākus aspektus. 

Iejūtoties pils vēsturiskajā atmosfērā, līdzīgi kā pirmo pils saimnieku grāfu Ferzenu laikā, nometnes dalībnieki baudīja koncertu “Metamorfoze Nr.2”, kur piedalījās: Zane Jurēvica (flauta) Liene Dobičina (flauta) Zane Rubesa (klavieres) ar komponistu: K.F.E.Baha, F. Kūlava, A.Jaširo, G.Šokera mūzikas skaņdarbiem. Paldies māksliniekiem par jauko atmosfēru un radošo pēcpusdienu Vītolēniem Zvārtavas pilī!!! 

otrdienas vakarā – noslēpumainā “Sikspārņu nakts” kopā ar sikspārņu pētnieku Gunāru Pētersonu… 

Ievākšanās nometnē

Reģistrācija un nometnes atklāšana

Mēģinājumi

Brīvais laiks un muzeja apmeklējumi

Zaļie deguni

Pārgājiens

Rīta rosmes

Nakts trasīte

Vakara tikšanās

Koncerts Mācītājmājā

Brīvā skatuve

Piektdienas koncerts

Koncerts tautas namā

Noslēguma koncerts

Bildes bez tēmas