VĪTOLSVĒTKI

Gaujienas Vītolsvētki 2024 notiks 26.un 27.jūlijā.
Piektdienas vakarā plkst. 21.00 NAKTS KONCERTS – klusā un sirsnīgā noskaņā aicinām ieklausīties mūzikas nometnes Vītolēni radošajos priekšnesumos “Anniņu” mazajās terasēs.
Sestdien:
plkst.14.00 Vītolēnu ansambļu un solistu KONCERTS Gaujienas Tautas namā. 
Plkst. 18.00 VĪTOLSVĒTKU KONCERTS “Anniņu” lielajās terasēs.
Dalībnieki:

 • Vītolēnu simfoniskais orķestris un koris;
 • Saulkrastu koris “Anima” Lauras Leontjevas vadībā;
 • Mīļi aicināti Latvijas amatierkori lielākās vai mazākās grupās un ikviens to dalībnieks individuāli, aizpildot pieteikuma anketu vietnē www.vitoleni.lv  ANKETA

Anniņu muzejā – vizuālās mākslas konkursa „Jāzepa Vītola mūzika”  2024.gada tēmas – “Mežezers” labāko darbu izstāde.

informācija:  riepniece@gmail.com 

Vītolsvētku radošā komanda: biedrības Vītolēni vadītāja Ineta Riepniece T.29194934  riepniece@gmail.com; nometnes vadītāja un Gaujienas mūzikas skolas direktore Ilze Dāve;  Vītolsvētku mākslinieciskais vadītājs Matīss Pēteris Circenis T.27882186; režisore Zinaida Bērza.

Lai dziesmu gars ielīksmo katru, kas ik gadu ir kopā ar mums Gaujienā! 
Plānotais repertuārs koriem:

 1. Barisons – Dziesmai šodien liela diena
 2. Kalniņš – Dziedot dzimu, dziedot augu
 3. Dārziņš – Lauztās Priedes
 4. Sējāns – Saulīt’ vēlu vakarāi (ja pieteiksies sieviešu kori)
 5. Melngailis – Jāņuvakars
 6. Jančevskis – Koki
 7. Stabulnieks – Barons
 8. Pauls – Sasala jūrīna

Kopkoris kopā ar Vītolēniem:

 1. Vītols – Beverīnas dziedonis
 2. Tiguls – Kā tu mani mīli
 3. Ešenvalds – Krustiem zvaigznes debesīs
 4. Tiguls – Rīta un vakara dziesmas
 5. Vītols – Gaismas Pils
 6. Lūsēns – Pūt, vējiņi
 7. U.Marhilevičs – Tikai tā

Koriem ierašanās līdz 15.00, kad sākas kopmēģinājums. Pēc koncerta maza ballīte svētku dalībniekiem turpat – Anniņu estrādē. Diriģentiem – tikšanās Anniņu muzejā.

J.Lūsēns Pūt, vējiņi  Notis: J.Lūsēns Pūt, vējiņi
U.Marhilevičs Tikai tā Notis: Marhilevičs Tikai tā 

Ir tāda vieta, kur dziesmu glabā pat sirmais akmens, apjoztu tautastērpu rakstiem kā varavīksnes jostu. Ir tāds laiks, kad dziesma nāk pati pretī, aicinādama tai sekot, un tu brīnies, vai tas ir ziedošais liepas zars, kas simts balsīs dūc tev sirdī, vai tava sirds – skaņu viļņos pacēlusies līdz pat liepu galotnēm! Ir vērtības, kas nenoveco, kas dzīvodamas ir pat stiprākas par mums, jo neizteikto “slēpjot dziļās siržu rētiņās”, katrā pašā atslēdz vārtus viņa gaismas pilij. Tā ir komponista Jāzepa Vītola mūzikas pastāvība, tajā iekodētais nezūdošais garīgums, ko gaujienieši gluži kā pērli spodrina gadskārtējos Vītolsvētkos.  Jau daudzus gadus dziesmu taka ved uz Gaujienu korus no visiem Latvijas novadiem, kuru balsīs skan cieņas un mīlestības apliecinājums latviešu komponista – dižgara – piemiņai.  “Mazs bij’ tēva novadiņis…” Jā, bet mazo lielu padara spēks, ko saliedē tautasdziesma. Prasmīgās rokās paņemts, akmens sāk dziedāt. Komponista Jāzepa Vītola apdarē atdzīvinātās tautasdziesmas aiziet savu dziesmoto ceļu cauri paaudzēm. Gan caur tumšu nakti un zaļu zāli, gan tur, kur skaisti dzied lakstīgala, gan saulei pie labās rokas ar dzeltenu kumeliņu.  Dziesma dzīvo ilgi, ja tai ir atbalss… Cauri laikiem, mūžiem, paaudzēm. Vītoldienu tradīciju aizsācēju atbalss ir jaunatne – dziedošā saikne starp vakardienu, šodienu un rītdienu. Tāda ir radošā nometne “Vītolēni”, ko jau daudzus gadus kopā aicina mūzikas mīlestība, kuri ieskandina Vītolsvētkus ar savu Gaujienā sagatavoto koncertprogrammu un turpina skanēt vēl ilgi vienotā akordā. Lai dziesmu gars ielīksmo katru, kas piedalās Gaujienas Vītolsvētkos! /Ilze Zilbere/

Vītolsvētki 2021 : Gaismas pils

Biedrības Vītolēni vadītāja Ineta Riepniece  riepniece@gmail.com